ציוד כיבוי אש -כל בו אש
דף בית בן לקוחותינו כיבוי אש ציוד כיבוי אש ותקן 129 צור קשר
מטף כיבוי אש כיבוי אש עם מטפים מטלטלים על בסיס אבקה קצף או גז
כשמתעורר הצורך לשימוש במטף כיבוי בדרך כלל יש לפעול לפי
הנחיות אלו שמופיעות בהוראות של משרד הפנים נציבות כבאות והצלה :

יש לקרוע את תפס האבטחה מפלסטיק ולמשוך החוצה את הניצרה
לכוון את פיית המטפה לבסיס של להבות האש.
לחצו על ידית ההפעלה כאשר המטפה מוחזק בצורה אנכית ככל האפשר.
להתיז ולכסות את בסיס האש ולכסותו בחומר הכיבוי.
יש להמשיך כך עד שהאש כבתה כליל ואם נגמר חומר ההתזה במטפה יש להתרחק מהמקום מיידית במידה ואין מטפים כשירים נוספים. או אם המטפה אינו מצליח לכבות את האש ובסיס הלהבות.
אם השריפה יוצאת מכלל שליטה והנכם מבינים כי לא תצליחו לכבות אותה בעצמכם עם האמצעים העומדים לרשותכם התרחקו מהמקום במהירות ודאגו באופן אישי להזעיק כוחות כיבוי והצלה בחיוג טלפון חירום 102

מיקומו של המטפה אמור להיות מתאים לסוג השריפות שעלולות לפרוץ באותו איזור. מומלץ מאוד לוודא כי ישנה חותמת והיא לא חובלה או היתה בשימוש. בנוסף לבדוק האם המחוג נמצא בתחום האיזור הירוק של הסקאלה ולאתר את סימון התאריך למילוי או החלפה שהוא עדיין בתוקף.

המלצה להתקין בדירות חדשות מטף וגלאי עשן
הוועדה בראשות דוד פילזר ממנהל התכנון במשרד הפנים, הגישה שורת המלצות במגוון נושאים: בטיחות מפני אש, חשמל, חלונות ופתחים, משטחי ריצוף, מדרגות בתוך הבית, חדרי אמבטיה ושירותים, משטח, שטח משחקים, חצרות בתים, בריכות שחיה ועוד. סגן מפקח כבאות ראשי חיים תמם ציין כי אין כוונה לחייב התקנת גלאי עשן ומטפים אלא מדובר בהמלצה בלבד "קבלן שיתקין מערכות נוספות אלו בבניין מגורים שבנה יוכל להצהיר שהוא מקיים מערכות בטיחות מעבר למה שנדרש על פי חוק".
בוועדה היו חברים נציגי משרדי ראש הממשלה, הפנים, התמ"ת, השיכון וארגון בטרם. את נציבות כבאות והצלה ייצגה בדיונים ממונה מניעת דליקות ארצית אנקה בלומר. הוועדה המליצה לקדם הוראות מחייבות לבניה חדשה בנושאים הבאים: ונציין כאן רק את ההמלצות לגבי אש ושריפות :
- התקנת גלאי עשן ומטפים בכל דירת מגורים חדשה;
- התקנת גלאי להצטברות פחמן חד חמצני במקומות בהם קיים חימום עם אש גלויה;
קראו בהרחבה אודות המלצות הוועדה כבאות והצלה בישראלציוד כיבוי אש - כל הזכויות שמורות לכל בו אש באר שבע     colbofire@gmail.com אימייל : www.colbo-fire.com